Śmierć w miękkim futerku

horror | USA | 1988 | reż. Greydon Clark

Filmy Najlepsze z Najgorszych zapraszają na ekskluzywny, wakacyjny rejs po Morzu Karaibskim w towarzystwie podejrzanej załogi i zmutowanego kota!

Bobbie i Suzanne to dwie przyjaciółki, które nie mają grosza przy duszy, ale marzą o szalonych wakacjach. Gdy wpadają w oko bogatemu playboyowi szybko przyjmują zaproszenie by towarzyszyć biznesmenowi w rejsie przez Morze Karaibskie. Żeby było ciekawiej dziewczyny zabierają na statek nowo poznanych młodych chłopaków i błąkającego się przy porcie kotka. Nikt się nie spodziewa, że futrzak jest toksycznym eksperymentem naukowym, który właśnie zbiegł z laboratorium.

Z dala od lądu załoga statku imprezuje, młodzi romansują, szemrani biznesmeni planują ulokowanie dużej gotówki na Kajmanach, szampan się leje, słońce świeci i nikt nie podejrzewa nadchodzącej katastrofy. Gdy mężczyźni zaczynają ze sobą rywalizować o względy pań, jeden z pasażerów znika a silnik statku się przegrzewa, atmosfera zaczyna gęstnieć. Dla podstępnego kota to idealny moment by zaatakować i pokazać pazurki.

W odwiecznej walce między miłośnikami psów a miłośnikami kotów to ostateczny argument przeciwko kotom, szach mat kociarze! „Śmierć w miękkim futerku” to też piękny przykład polskiego kreatywnego tłumaczenia tytułów, gdyż oryginalnie film zatytułowano „Uninvited”.

Uwaga! Na seans kotom wstęp wzbroniony!

tytuł oryginalny: Uninvited

reżyseria: Greydon Clark

czas: 1 h 30 min

Bilety na najbliższe seanse do nabycia w kinach: