WTF FEST nowy festiwal strasznie dziwnych filmów

WTF FEST to festiwal filmów dziwnych, pokręconych i genialnych w swoim celuloidowym absurdzie.

Z niektórych pokazów tych filmów krytycy wychodzili, trzaskając drzwiami. Kilka z nich to test dla granic wytrzymałości widowni. Wśród produkcji są też festiwalowe perełki, robiące takie wrażenie, że ogląda się je w całkowitym milczeniu i z rozszerzonymi źrenicami. A wszystkie to dziś dzieła kultowe, które zapisały się na zawsze w światowej kinematografii. Filmy tak szalone, że czasem wybuchają twórcom i widzom w twarz. Takie właśnie tytuły zostaną pokazane na premierowej edycji WTF FEST – festiwalu filmów dziwnych, szokujących, czasami niesmacznych, ale zawsze świetnych i wyrazistych.

Przygotujcie się na seanse, które odcisną piętno na waszej psychice. Po nich nic już nie będzie takie, jak wcześniej.

WTF Fest to festiwalowy młodszy brat, kultowego i wyróżnianego na całym świecie festiwalu horroru, fantastyki i mrocznego kina arthouseowego Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival, który już od dekady prezentuje polskiej widowni najlepsze premiery z całego globu. Sekcja WTF tego festiwalu cieszyła się takim wzięciem, że szanowne kierownictwo Splat!FilmFest postanowiło zorganizować osobną imprezę, na której fani dziwnego kina będą mogli obejrzeć filmy, które zachwycają i szokują od kilku dekad.

Pomysłodawczynią, dyrektorką artystyczną i producentką WTF Fest jest Monika Stolat (dyrektorka Splat!FilmFest oraz Filmów Najlepszych z Najgorszych), a organizatorem Nowa Aleksandria.

WTF FEST to impreza dla ludzi o daleko przesuniętej granicy dobrego smaku, koneserów celuloidowych dziwactw, smakoszy absurdu i poszukiwaczy filmowych przygód. Przygotujcie się na szok, wstrząsy, euforyczne łzy podziwu i uczucie, że nie wiecie, co właściwie zobaczyliście.

WTF FEST odbywa się w dniach 6–9 czerwca w Warszawie (Kinoteka) oraz 13–16 czerwca we Wrocławiu (Kino Nowe Horyzonty).
Pełny program i bilety są na stronie wtffest.pl.